Regulamin zawodów strzeleckich SKKS ESHOT rok 2025
1. CEL ZAWODÓW
Popularyzacja strzelectwa sportowego. Integracja środowiska zawodników uprawiających strzelectwo sportowe. Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach.
2. ORGANIZATOR ZAWODÓW
SKKS ESHOT
3.TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW
Zawody będą odbywać się cyklicznie na Strzelnicy Wałbrzych ul. Żelazna w Wałbrzychu, Fundacji Przetrwanie w terminach:
- 30 marca 2025 od 10.00 do 14.00
- 25 maja 2025 r. od 10.00 do 14.00
- 22 czerwca 2025r. od 10.00 do 18.00 – zawody dynamiczne typu 3gun
- 24 sierpnia 2025 r. od 10.00 do 18.00 – zawody dynamiczne typu 3gun
- 28 września 2025r. od 10.00 do 14.00,
- 19 października 2025 od 10.00 do 14.00,
4. ROZGRYWANE KONKURENCJE
4.1. Zawody w formule statycznej:
- pistolet sportowy centralnego zapłonu standard 25 m: 10 strzałów próbnych (10 min.) i 10 strzałów ocenianych (10 min.), tarcza TS-2
- pistolet sportowy bocznego zapłonu część dokładna 25 m, strzałów próbnych (10 min.) i 10 strzałów ocenianych (10 min.), tarcza TS-2
- karabin sportowy bocznego zapłonu 50 m postawa leżąca: 10 strzałów próbnych (10 min.) i 10 strzałów ocenianych (10 min.), tarcza KDW
- karabin centralnego zapłonu (tylko kalibry karabinowe) postawa stojąca 50m, przyrządy celownicze mechaniczne: 10 strzałów próbnych (10 min.) i 10 strzałów ocenianych (10 min.), tarcza TS-2
- strzelba dynamiczna (nie dopuszcza się konstrukcji samopowtarzalnych) 15 m: 5 strzałow próbnych i 10 ocenianych strzałów do poperów w jak najkrótszym czasie.
- strzelba dokładna , postawa stojąca 50m, przyrządy celownicze mechaniczne: 5 strzałów próbnych (5 minut), 5 strzałów ocenianych (5 minut), tarcza TS-2, amunicja: breneka sportowa
4.2. Zawody w formule dynamicznej.
Konkurencje dynamiczne, sprzęt:
- pistolet dynamiczny: centralnego zapłonu
- strzelba dynamiczna: z wyłączeniem strzelby samopowtarzalnej
- karabin dynamiczny: centralny zapłon, tylko kalibry karabinowe
Wpisowe: 100 PLN.
Miejsce: Strzelnica Fundacji Przetrwanie, ul. Żelazna w Wałbrzychu.
AMUNICJA: Zabronione jest używanie amunicji niebezpiecznej, tj.: smugowej, zapalającej, przeciw-pancernej albo zawierającej pociski z rdzeniem twardszym niż stopy ołowiu. Każdy zawodnik naruszający powyższą zasadę, niezależnie od dyskwalifikacji, zapłaci za każdy ostrzelany lub zniszczony cel metalowy karę o równowartości tego celu, nie mniej niż 500 zł za każdy cel.
Dopuszcza się używanie ołowianej amunicji śrutowej do strzelby o kalibrze 20 lub więk-
szym i o maksymalnej średnicy śrucin 3,5mm i masie 28g. Używanie amunicji ze śrutem stalowym jest zabronione i będzie skutkowało dyskwalifikacją (DQ).
Zawody rozgrywane są wg regulaminu PZSS dla 3Gun: https://www.pzss.org.pl/assets/files/dokumenty/przepisy/dynamiczne/3_gun_pol_02_2018.pdf
Zawody zostaną rozegrane w klasie sprzętowej Open
Opis toru:
Tor składa się z trzech stage’ów: dwóch dla pistoletu i po jednej dla karabinu i strzelby.
Start odbywa się z wyznaczonego miejsca, bez broni. Czas przebiegu liczy się od komendy start sędziego do stop zawodnika.
Stage 1: Karabin „Wygibus”
Odległość do celu: 50m. Cel: gong o średnicy 30cm. Broń rozładowana na wyznaczonym miejscu na stage’u, przygotowane dwa magazynki załadowane po pięć naboi. Zawodnik ma ostrzelać cel z dwóch wymuszonych barykadą postaw. Z każdej postawy ma oddać 5 strzałów i wymienić magazynek. Po zakończeniu strzelania, przed następnym stage’m broń ma zostać rozładowana i pozostawiona w bezpiecznej kondycji na stanowisku.
Celny strzał to 5 pkt. Każde pudło traktowane jest jako kara proceduralna +10s do ogólnego czasu przebiegu całego toru, nie ostrzelanie celu 5 s.
Maksymalna ilość punktów za konkurencję: 50.
Stage 2: Pistolet „Na nieudanych zakupach”
Strzelanie odbywa się z wyznaczonego stanowiska do 10 celów reaktywnych i 5 celów w formie tarcz IPSC. Odległość do celów od 6 do 15m. Zawodnik przemieszcza się do wyznaczonego miejsca, gdzie pobiera broń i magazynek z 10 nabojami. Oddaje 10 strzałów do 10 tarcz reaktywnych. Rozładowana broń z wyjętym magazynkiem zostaje skontrolowana przez sędziego, po czym zawodnik z bronią skierowaną w bezpiecznym kierunku przemieszcza się na druga część stag’u. Pobiera magazynek z 10 nabojami i ostrzeliwuje 5 tarcz IPSC – każdą dwoma strzałami. Po zakończeniu rozładowuje broń i poddaje ją kontroli sędziemu.
Punktacja: dla tarcz IPSC A-5 pkt, C-3 pkt, D- 1 pkt. Pudło procedura 5 s, nie ostrzelanie celu 5 s
Punktacja dla gongów: w celu 5 pkt, pudło procedura 5 s, nieostrzelanie celu 5 s
Stage 3: Strzelba „Po robocie”
Zawodnik po dotarciu na wyznaczone miejsce, pobiera broń i 10 sztuk amunicji. Ładuje dwukrotnie strzelbę 5 sztukami, oddaje dwukrotnie strzały do celu reaktywnego na odległości 12m.
W celu to 10 punktów, pudło to procedura 5 s, nie ostrzelanie celu 5 s
Cała konkurencja jest punktowana ilorazem sumy punktów z wszystkich stage’ów i czasem przebiegu z procedurami.
5. UCZESTNICTWO
W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadającym Patent Strzelecki oraz aktualną licencję PZSS oraz członkowie klubu SKKS ESHOT.
W wyjątkowych wypadkach organizator może dopuścić do zawodów zawodników nie zrzeszonych w PZSS, nie posiadających patentu i licencji strzeleckiej.
6. KLASYFIKACJA
Zawody rozgrywane będą według niniejszego regulaminu i regulaminu PZSS.
W zawodach prowadzona będzie klasyfikacja OPEN. Zawodnicy będą klasyfikowani w każdej konkurencji indywidualnie
7. NAGRODY
Za miejsca 1-3 przewidziane są medale, miejsca 4 do 6 dyplomy.
8. ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia zawodników od 7 dni przed zawodami do dnia zawodów.
9. KOSZTY UCZESTNICTWA
9.1. Koszt uczestnictwa zawody statyczne: 40 PLN za jedną konkurencję z bronią i amunicją własną.
9.2. Koszt uczestnictwa zawody dynamiczne: 100 PLN za osobę za całe zawody z bronią i amunicją własną.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany cen i terminów zawodów.
10. USTALENIA DODATOWE
Broń i amunicja własna. Organizator w miarę potrzeb i możliwości dla uczestników zawodów może udostępnić broń i amunicję do realizacji startu za dodatkową opłatą. Ostateczne decyzje we wszystkich kwestiach nie ujętych niniejszym regulaminem podejmuje organizator.